Kapitalne cechy lawendy

Kapitalne cechy lawendy

 Jakie czynniki sprawiły, że lawenda stała się tak popularna na całym świecie?
Lawenda to przede wszystkim urocze kwiaty, będące źródłem cennych dla naszego zdrowia olejków eterycznych. To również fitosterole, garbniki oraz kwasy organiczne, które mogą pozytywnie wpływać na nasz organizm. Jakie przypadłości można zwalczać za pomocą lawendy?
Lawenda, jako roślina lecznicza, wykorzystywana jest przede wszystkim w aromaterapii. Z lawendy mogą korzystać te osoby, które poszukują naturalnego środka na uspokojenie, tudzież ci, którym życie utrudniają bolesne kurcze. Olejek lawendowy ma z kolei właściwości dezynfekujące, jest zatem z powodzeniem stosowany przy problemach ze skórą.

https://www.wyslijkwiaty.com/kwiaty-na-urodziny-c-139.html

Warto też pamiętać, iż lawenda może się znakomicie sprawdzić w roli przyprawy. Jej liście są kapitalnym dodatkiem do posiłków mięsnych, ich obecność nierzadko uwzględniają też przepisy na zupy i potrawy z rybą w roli głównej. Liście lawendy można też dodawać do wielu sałatek, dzięki czemu staną się one jeszcze smakowitsze i zdrowsze.
Lawenda jest jedną z bardziej popularnych roślin wywodzących się z terenu Morza Śródziemnego. Teraz jej uprawy napotkać można w niemal całej Europie, m. in. w Polsce, w której już dawno zdobyła wielką popularność jako flora lecznicza.