Makijaż – nieco istotnych wskazówek

Makijaż – nieco istotnych wskazówek

https://www.makijaz.info.pl/regeneracja-i-hartowanie-ciala-sprawdz-co-poleca-wim-hof/

Wybór koloru podkładu.

Chcąc osiągnąć jak najbardziej naturalny rezultat, należy dużą wagę przyłożyć do doboru właściwego odcienia fluidu. Zobaczmy, jakie mamy alternatywy.  Potem zastosujmy się do poniższych rad, by sięgnąć po artykuł, który dobrze zadziała na naszą urodę.

Nim jednakże zaczniemy swoje poszukiwania, przyjrzyjmy się raz jeszcze swojej cerze i spróbujmy samemu określić jej ogólny rodzaj. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje skóry. Są to: cera tłusta, mieszana oraz sucha. Istnieją specjalistyczne podkłady do twarzy dopasowujące się do każdej z nich, ale zanim po któryś z nich sięgniemy, koniecznie przedtem sprawdźmy jego barwę. Kolorowe kosmetyki występują niejednokrotnie w różnych tonacjach. Zazwyczaj otrzymujemy ich kilka bądź kilkanaście do wyboru, więc każdemu kolorowi musimy przyjrzeć się z bliska, a następnie wybrać trzy takie odcienie, które według nas będą najbardziej zbliżone do naszej naturalnej cery. Następnie winnaś sprawdzić wybrany podkład do twarzy. Uważaj jednak na to, gdzie go aplikujesz. Nie powinnaś go sprawdzać na skórze dłoni. Gdy jednak już musimy to zrobić, ponieważ udałyśmy się do drogerii w nałożonym makijażu i nie chcemy go z siebie zmywać, pamiętajmy, żeby podkład do twarzy nałożyć na zewnętrzną część ręki. Nader dobrze jest sprawdzać podkład przez nałożenie go na linię żuchwy. Wtedy popatrzmy, czy zgrywa się on z kolorem szyi. Bo wbrew pozorom koloru podkładu nie dopasowujemy do koloru twarzy. Jest to poważny błąd.

Istnieją również pewne bardziej specjalistyczne podkłady do twarzy, które za sprawą swoich nietypowych odcieni kolorystycznych mogą skutecznie radzić sobie z maskowaniem małych i dużych przebarwień. Najczęściej są one w tonacji żółtej. Znakomicie kryją zaczerwienienia i inne przebarwienia. Gdy takich niedoskonałości mamy niemało na twarzy, unikajmy podkładów o różowym zabarwieniu, ponieważ one jedynie uwydatnią defekty naszej cery.

Makijaż brwi – porady

Makijaż brwi to dla ciebie nieznany obszar  i masz wrażenie, że nigdy nie nauczysz się go poprawnie robić? Zamiast od razu zakładać własną klęskę, rozpocznij praktykować, bo to właśnie praktyka czyni mistrza. A ten rodzaj makijażu jedynie na pierwszy rzut oka wygląda na nieprosty. W rzeczywistości, jak już opanujesz określone podstawy, będziesz w stanie pomalować swoje brwi w ciągu raptem kilku minut – i to choćby podczas podróży pociągiem do pracy.

Daruj sobie jednak trochę czasu na te ćwiczenia. Jeżeli trzymasz pomadę albo cień do brwi po raz pierwszy w życiu, nie powinnaś raczej robić sobie nimi makijażu, gdy za kilka minut musisz wyjść do pracy albo na zakupy. Wyselekcjonuj sobie wolny dzień w tygodniu i to właśnie wtenczas usiądź na spokojnie przed lustrem i sprawdź, jakie wrażenie robią twoje brwi, jeżeli są pomalowane. Musisz wyuczyć się zaznaczać ich naturalny zarys i ogólny wygląd. Jeżeli uda ci się odpowiednio pomalować brwi, obrys twojej twarzy od razu ulegnie poprawie, a spojrzenie nabierze wyrazistej głębi.

Istnieją przeróżne kosmetyki do brwi – m.in. pomady, kredki czy żele – jednak zanim rozpoczniesz nabywanie i testowanie tych wszystkich produktów, winnaś sięgnąć raczej po zasadnicze akcesorium, jakim jest zwykła prosta szczoteczka do brwi. Zacznij ją po prostu opanowywać. Na malowanie przyjdzie jeszcze czas, natomiast początkowo spróbuj zaprzyjaźnić się ze swoimi brwiami i zacznij je każdego dnia czesać. Możesz również nakładać na nie niedużą ilość specjalnego żelu lub pospolitej wazeliny i dopiero wtenczas zaczesywać je w stronę ucha. Włoski, które występują od wewnętrznej strony oka, spróbuj natomiast kierować ku górze. Dzięki temu uzyskają one bardziej naturalny wygląd.

Metod malowania brwi jest zaś tak dużo. Trudno powiedzieć, jaka z nich byłaby dla ciebie najwłaściwsza. Musisz je – niekoniecznie wszystkie, po prostu wypróbować na sobie i zobaczyć, która technika jest dla ciebie najwłaściwsza. Sprawdź też rozmaite kosmetyki do brwi i nie ograniczaj się jedynie do klasycznej kredki. Najprawdopodobniej znacznie fajniejszy efekt osiągniesz w momencie, gdy pokryjesz włoski pomadą w ciemniejszym kolorze.